Wednesday, November 30

कोरियामा नेपालीको इमान्दारीता, बाटोमा भेटेको १३ लाख एक नेपालीले प्र’हरीलाई बुझाए

May 3, 2021 1181

दक्षिण कोरियामा एक नेपालीले बाटोमा भेटिएको पैसा झण्डै रु १३ लाख वन (झण्डै एक लाख ३८ हजार नेपाली रूपैयाँ) कोरियाली प्रह’रीलाई बुझाएर आफ्नो इमान्दारी प्रद’र्शन गरेका छन्। हाल दक्षिण कोरियाको इन्छन् शहरमा बसोबास गरिरहेका रामेछाप जिल्ला लिखु गाउँपालिका–७ का प्रदीप श्रेष्ठले उक्त रकम भेट्टाएका थिए।

इन्छनस्थित औद्योगिक क्षेत्र नाम्दोङमा आइतबार बाटोमा हिँड्ने क्रममा खाममा उक्त रकम भे’टिएको हो। रकममध्ये रु १० लाख एक हजार कोरियन वन र बाँकी फिलिपिन्स, हङकङ र ताइवानका नोटहरू थिए। उनले इन्छन्स्थित एक प्र’हरी कार्यालयमा उक्त रकम बुझाएर आफ्नो इमान्दारी देखाएका हुन्।

सन् २००९ मा पहिलोपटक दक्षिण कोरियामा इ–९ भिसा लिई कामदारका रूपमा प्रवेश गरेका श्रेष्ठ हाल भिसा परिवर्तन गरी एफ–२ रेसिडेन्सी भिसाअन्तर्गत कोरियामा बसोबास गरिरहेका छन्। उनी इन्छन् होगुफोस्थित विदेशी सहायता तथा परा’मर्श केन्द्रमा लामो समयदेखि स्वयंसेवक भई दोभाषेका रूपमा काम गर्छन्।

रकम भेट्टाएर प्र’हरीलाई बुझाउन पाउँदा आफूलाई खुशी लागेको उनले बताए। अझ जसको पैसा हो, उसैले पाइदिए झन् खुशी लाग्ने उनको भनाइ छ। कोरियामा बाटोमा पैसालगायत अन्य बहुमू’ल्य सामान भेटेमा त्यत्तिकै छाड्ने वा प्र’हरीलाई बुझाउने गर्नुपर्छ। यदि प्र’हरीलाई नुबुझाई आफैँले लगेमा चो’री गरेबराबर सजा’य हुनसक्ने व्य’वस्था छ। राससबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्