Monday, September 26

खुल्यो इजरायल जाने आवेदन, मासिक डेढ लाख माथि कमाई, को को जान पाउँछन? कसरी दिने आवेदन?

July 27, 2021 1278

सरकारले रोजगारीका लागि इजरायल जना चाहनेका लागि आवेदन माग गरेको छ । नेपाल सरकार र इजरायल सरकारबीच भएको श्रम स’म्झौता अनुसार शुरुमा १ हजार जनाका लागि रोजगारी खुलाएको हो । वैदेशिक रोजगार विभागका अनुसार इजरायलले सुसारे (केयरगिभर) कामका लागि हजार नेपाली श्रमिक लैजान खोजेको हो । इजरायलमा दीर्घकालीन स्या’हार के’न्द्रमा सहायक कामदारका रुपमा काम गर्नका लागि योग्यता पुगेका इच्छुक नेपालीहरुले आ’वेदन दिन सक्नेछन् ।

सरकारले गतवर्ष इजरायल र नेपालबीच श्र’म स’म्झौ’ता गर्दै पहिलो चरणमा ५ सय जना कामदार पठाउने सम’झदारी गरेको थियो । १ हजार कामदार माग भएसँगै कसरी पठाउने भनेर सरकारी अधिकारीहरूले तयारी थालेका छन् । विभागका अनुसार इजरायलमा केयरगिभरका लागि जाने कामदारका लागि २१ दिनको म्या’द राखेर आ’वेदन खुलाइएकाे छ ।

क कसले दिन पाउँछन आवेदन?

२५ वर्ष पूरा भइ ४५ वर्ष ननाघेको नेपाली नागरिक, कम्तीमा १.५ मिटर उचाइ र कम्तीमा ४५ किलो तौल भएको हुनुपर्नेछ भने कम्तीमा १० कक्षा उत्तीर्ण गरी अनमी वा सीएमए सम्बन्धी विषयमा कम्तीमा १५ महिना अध्ययन पूरा गरेको वा १० प्लस २ वा सो सरहको शैक्षिक यो’ग्यता हासिल गरी सरकारबाट मान्यताप्राप्त तालिम प्रदायक संस्थाबाट केयर गिभिङ सम्बन्धी कम्तीमा तीन महिना तालि’म प्राप्त गरेको हुनुपर्नेछ ।

विगतमा इजरालयलमा गइ काम नगरेको तथा बुबा, आमा, पति, पत्नी, छोरा, छोरी इजरायलमा बसोबास नगरेको वा कार्यरत नरहेको हुनुपर्नेछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्