Friday, October 7

कोरियामा फेरि अर्का एक जनाको कम्पनी दु’र्घट’नामा परि ज्या’न गयो

October 29, 2021 1883

रोजगारीको सिलसिलामा दक्षिण कोरियामा बिगत ८ बर्षदेखि रहेका पर्वत भुजुङ्गका शिव हरि पौडेलको औद्योगिक दु’र्घ’ट’नामा परि ज्या’न गएको छ । कोरियाको फर्निचर कम्पनिमा कार्यरत उनी काम गर्ने क्रममा  दशैको दिनमा अर्थात अक्टोबर १५ तारेखको दिनमा भर्याङ्गबाट ल’डे’का उनलाई टाउकोमा ग’म्भी’र चो’ट लागेर  श’क्त घा’इ’ते भएका थिए।

उनलाई अस्पतालमा उ’पचा’रको लागि भ’र्ना गरिएको थियो  तर हो’स खुल्न भने सकेन। अ’स्पता’लले उनलाई अक्टोबर २४ तारेखमा मृ’त घो’षणा गरेका थियो । दु’र्घ’ट’नामा परेर मृ’त्यु भएको तथा उनको श’व नेपाल लैजानको लागि समेत प्रक्रिया अगाडि बढिसकेको कोरियास्थित नेपाली राजदुतावासकि श्र’म सहचारी रमा भट्टराईले हेल्लोकोरियानेपाललाई जानकारी दिनुभएको थियो। पहिलो कार्यकाल पूरा गरेर कमिटेड कामदारको रुपमा उनी कोरिया २०१८ मा आएका थिए। हेलोकोरियानेपालडटकमबाट

यो पनि: एकैपटक जन्मिएका तिम्ल्याहा दिदीबहिनी एकैचोटी ग’र्भवति

अमेरिकाको क्लालिफोर्नियामा जन्मेका तिम्लिया दिदी बहिनी एकै पटक गर्भ’वति भए पछि च’र्चामा आएका छन्। बेलायतको मिरर डट सि‌ओ डट यूकेका अनुसार यी तीनै जना दिदी बहिनी एकै पटक गर्भ’वती भएका छन्। यी तीन दिदी बहिनीले केही समयको अन्तरालमा पालैपालो सन्तान जन्माउनेछन् । यी तीन दिदीबहिनीहरु गिना, निना र भिक्टोरिया हुन्।

दक्षिणी क्यालिफोर्नियाका यी दिदीबहिनी मध्येकी कान्छी भिक्टोरियाले उक्त सञ्चारमाध्यम सँग कुरा गर्दै आफूहरु एकै पटक गर्भ’वती हुनु सपना वास्तविकता भएजस्तै भएको बताइन्। उनले अगाडि भनिन् ‘यो स्थितिमा हामी एक अर्का सँग के खान मन लागेको छ, कस्तो मह`सुस भइरहेको छ, कत्तिको थ`काइ लागेको छ भन्ने जस्ता कुराहरु पनि साझा गर्छौं।’ भिक्टोरियाकी पहिले नै २ वर्षकी छोरी पनि छिन्। ९ जुलाइमा उनको दोस्रो सन्तान जन्मिँदैछ।

निनाले २८ अगष्टमा बच्चा जन्मा’उँदैछिन् । उनले पहिलो सन्तान छोरा जन्मा’उन चाहन्छिन्। सबैभन्दा जेठी गिनाको सन्तान भने सबै भन्दा पछि नोभेम्बरमा जन्मिनेछ। नोभेम्बरमा ज’न्मिने बच्चा गिनाको तेस्रो सन्तान हुनेछ। उनका ८ वर्षका छोरा र ५ वर्षकी छोरी छन्। उनीहरुले एकैपटक गर्भ`वती हुने यो’जना भने बनाएका थिएनन्। जेठी गिनाले पिपुल म्यागजिनसँग कुरा गर्दै भनिन् ‘म ग’र्भवती हुने पछिल्ली थिएँ। मैले इस्टर डिनरमा यसबारे बताउँदा बहिनी`हरु चि’च्यउन थाले।

उनीहरु आफूहरु ४ मिनेटको फरकमा जन्मिए`का थिए। माइली निनाका अनुसार एक वर्ष अघि देखि उनले आफ्ना श्रीमानसँग बच्चा जन्मा’उने यो’जना बनाइरहेकी थिइन् तर यस विषयमा दिदीबहिनीसँग भने स’ल्लाह भएको थिएन किनकि उनका दिदीबहिनीले पहिले नै बच्चा जन्माइ`सकेका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्